Cancel
Member login
claim
 Ako to funguje?

Riadiaci modul, alebo MOZOG, je špeciálny počítač, ktorý prijíma povely (prostredníctvom tlačidiel, vypínačov a dotykových zariadení) od užívateľa a posiela príkazy jednotlivým výkonovým modulom, ktoré ďalej ovládajú koncové zariadenia (napr.svietidlo)

Ako to funguje?

Hlavnou časťou inteligentného systému je riadiaci modul – MOZOG, ktorý naprogramujeme podľa požadovaného správania.

Ako-to-funguje

Riadiaci modul, alebo MOZOG, je špeciálny počítač, ktorý prijíma povely (prostredníctvom tlačidiel, vypínačov a dotykových zariadení) od užívateľa a posiela príkazy jednotlivým výkonovým modulom, ktoré ďalej ovládajú koncové zariadenia (napr.svietidlo)

Mozog tiež pracuje automaticky na základe programu kedy ziska hodnoty zo snímačov (napr teplota v miestnosti) a opäť posiela povely výkonovým modulom, ktoré ďalej ovládajú koncové zariadenia (napr. ventil kúrenia)

Výkonové moduly potom realizujú povely ako sú spínanie, stmievanie, pohyb žalúzií, kúrenie a pod.. Výkonové moduly sú väčšinou elektromagnetické alebo polovodičové spínače,  čiže RELE alebo stmievače.

Releové moduly obsahujú niekoľko (4,8,10) samostatných RELE a umožňujú jednoduché spínanie ako aj komplexne ovládanie väčšiny zariadení vo vašom dome: spínanie osvetlenia, otváranie garážovej brány, spínanie smeru otáčania sa motora pre pohon žalúzií, spínanie ventilov kúrenia alebo chladenia, spúšťanie čerpadiel, …

Releové moduly sa väčšinou umiestňujú v rozvádzači. V niektorých prípadoch, hlavne pri rekonštrukciách je jednoduchšie umiestniť malý releový modul v mieste pripojenia (napr. v stene v inštalačnej krabici) koncového zariadenia (napr. svietidlo alebo motor žalúzií)

Stmievače slúžia na plynulu reguláciu intenzity osvetlenia. V závislosti od typu svetelného zdroja používame pre stmievanie svietidiel s napájaním 230VAC stmievacie moduly do rozvádzača. Pre stmievanie LED osvetlenia používame naše vlastné PWM stmievače.

Univerzálny PWM stmievač UNI DIMM

4-kanálový (RGBW) UNI DIMM kontróller na stmievanie osvetlenia – 16A na kanál (celkové zaťaženie pri 24V DC = 1,5kW)

stmievac230AC

Smievač 230VAC

Bezdrôtové moduly slúžia na prepojenie nedostupných miest, kde nieje možné ťahať dodatočné káble. Najväčšie využitie majú pri rekonštrukciách. Najčastejšie je potreba pripojiť existujúci vypínač alebo tlačidla pomocou maleho modulu pod vypinac. Ak je potreba nieco ovladat pouzije sa maly bezdrotovy spinaci alebo stmievaci modul.

Bezdrôtový modul pod vypínač

Bezdrôtový modul pod vypínač

 

Viac sa o spínaní a stmievaní osvetlenia dozviete v sekcii RIADENIE OSVETLENIA

 

Architektura systemu domacej automatizacie

Architektura systemu domacej automatizacie

Free High Quality Images Download Free Stock Images Download Free Images Free Stock Photos & Images Beautiful Free Stock Photos (CC0) Free stock photos